БОГАТИРЬОВА Раїса Василівна

5835

Народилася 06.01.1953 р., обрана 27.12.2011 р. за спеціальністю соціальна медицина, доктор медичних наук (2000 р.), професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1999 р.).


Основні напрями наукової діяльності : вивчення  патогенезу метаболічних спадкових захворювань; вивчення гемартрозів та сполучнотканинних дисплазій; організація популяційного скринінгу мітохондропатій; розробка методів  диспансеризації та реабілітації хворих із спадковою патологією.

В наукових дослідженнях велику увагу приділяє вивченню проблем діагностики  вроджених вад  розвитку, терапевтичній і хірургічній корекції аномалій. Приймала активну участь в проведенні  наукових програм з проблем генетики та пренатальної діагностики. Нею розроблені напрями інтеграції соціальної медицини та генетики; програми первинної профілактики вроджених вад розвитку, що має  велику соціальну значущість.

Спільно з фахівцями Харківського спеціалізованого медико-генетичного центру розробила десять соціально-медичних проектів  подальшого розвитку  медичної генетики: лікування ненародженої дитини; рання діагностика та реабілітація спадково обумовлених форм  аномалій скелету; психотерапевтична допомога хворим із вродженими і спадковими патологіями та їх родинам; скринуючі програми у ранній діагностиці спадкової патології; профілактика та генетичний моніторинг вродженої та спадкової патології та ін.. В межах розроблених проектів відкрита онкогенетична консультація  та центр метаболічних порушень,  центр допологового виховання дітей. Вперше втілений в практику повноцінний «Паспорт новонародженого», який забезпечує непереривне піклування за дитиною.

Останнім часом наукова діяльність спрямована на обґрунтування та розробку  заходів з питань комплексного забезпечення життєдіяльності та безпеки людини в сучасному світі у зв’язку з новими глобальними та регіональними викликами.

Автор  біля 80 наукових публікацій, серед них – 6 монографій.

Народний депутат України  5-ти скликань ( І, ІІІ-VІ скликань), працювала в Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету, була членом Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи. Працювала секретарем Ради  національної безпеки та оборони України (2007 р.-2012 р.).

Нагороджена орденом княгині Ольги III ст., Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.