Пішов з життя Волошин Петро Власович

1252

СУМУЄМО
СПІВЧУВАЄМО
ПАМ’ЯТАЄМО

Президія НАМН України з глибоким сумом повідомляє, що 27 жовтня 2021 року пішов з життя визначний вчений в галузі неврології, заслужений діяч науки і техніки, доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Волошин Петро Власович.

Петро Власович Волошин був беззмінним директором ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України» протягом 40 років (1977-2017 рр.,). Його ідеї й доробки покладено в основу багатьох методик лікування, профілактики й диференційної діагностики. Він автор понад 550 наукових праць, у тому числі 29 монографій і учбових посібників, 32 винаходів.

П.В. Волошин створив велику сучасну національну наукову школу психоневрології, під його керівництвом виконано 23 докторських та 65 кандидатських дисертацій. Його учні – велика плеяда вітчизняних учених і практиків із країн СНД і зарубіжжя.

Він був Головою ГО «Асоціація неврологів, психіатрів та наркологів України», головним редактором журналу «Український вісник психоневрології», головою Спеціалізованої Ради по захисту кандидатських і докторських дисертацій з неврології, психіатрії та наркології, головою експертної комісії МОЗ та НАМН України з неврології, представляв українську психоневрологічну науку в багатьох міжнародних професійних організаціях. Його діяльність і здобутки відзначено численними нагородами: Орденом «За заслуги» III ступеня, Орденом Дружби народів, Орденом «Морський Хрест» ІІІ ступеня, 6 медалями, знаком «Відмінник охорони здоров’я», грамотами Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров’я України. Петро Власович – почесний громадянин м. Харкова.

Президія Національної академії медичних наук України висловлює щирі співчуття рідним та близьким Петра Власовича. Світла пам’ять про прекрасну людину, талановитого українського вченого і лікаря назавжди залишиться в наших серцях.

Вічна пам’ять!