Заголовок

692

2 серпня  журналістам провідних українських ЗМІ та представникам пацієнтських організацій продемонстрували хід будівництва нового сучасного корпусу Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського.
Ця клініка стане першим повноцінним інфекційним стаціонаром в Україні. Вже наприкінці серпня цього року нова лікарня прийматиме перших хворих на ВІЛ/СНІД та вірусні гепатити. Саме туди буде переведено персонал, обладнання та пацієнтів із старого приміщення, що знаходиться на території Києво-Печерської лаври.
За словами в. о. президента Академії медичних наук України Валерія Запорожана, стан більшості приміщень діючої лікарні, яка була побудована ще 100 років тому, незадовільний та не відповідає сучасним вимогам надання якісної медичної допомоги. Клініка функціонує без очисних споруд, відсутня належна вентиляція приміщень, не дотримуються нормативи площі на одного хворого. Крім цього, будівля розташована у місці великого скупчення людей, що, враховуючи послаблений імунітет хворих на СНІД, викликає велику загрозу додаткового їх інфікування. Тому було прийнято рішення про створення першої в Україні лікарні з урахуванням сучасних стандартів роботи інфекційних клінік. Новий корпус знаходиться у парковій зоні майже в центрі Києва по вул. Амосова.

Науковець акцентував увагу, що для відкритості процесу та забезпечення прав пацієнтів, а також з метою погодження всіх питань з переселення пацієнтів клініки, розташованої на вулиці Лаврській, було підписано відповідний меморандум про співпрацю між Національною Академією медичних наук, “Всеукраїнською мережею людей, що живуть з ВІЛ/СНІД”, пацієнтською організацією UCAB та Києво-Печерською лаврою.

“Нова лікарня буде більшою від попередньої та матиме площу понад 5 тисяч квадратних метрів. Вона міститиме 80 ліжко-місць, з них 44 відведені на відділення для ВІЛ-позитивних людей, інші — для лікування хворих на вірусні гепатити. Тут для кожного боксу встановлено окрему систему вентиляції, що важливо для будь-якої лікарні, особливо, для інфекційної. – прозвітувала директор ДП «Укрмедпроектбуд» Ірина Коваль. – Окрім боксів, також з'явиться власна пральня та центральне стерилізаційне відділення. Встановлені очисні споруди контейнерного виконання з технологією мембранного біореактора, що є найсучаснішою технологією біологічного очищення стічних вод. Також планується створення господарчого блоку, куди входитиме котельна, дезкамера та харчовий блок.”

За словами керівника будівельників, новий корпус побудовано з урахуванням усіх сучасних технологій та санітарно-гігієнічних норм. Облаштовано низку боксів для інфекційних хворих, де методика роботи з ними передбачає окремі виходи на вулицю, окремі санвузли. Встановлена система лікувальних газів для усіх відділень лікарні. На підлогу покладений спеціальний медичний лінолеум, а стеля та всі інші поверхні будівлі розраховані на обробку дезінфікуючими засобами. До відкриття оновленої лікарні наприкінці серпня цього року, завершиться монтаж ліфтового обладнання та будуть облаштовані паркувальні стоянки для автомобілів.

“Я дуже радий, що в Україні нарешті з'явиться перша сучасна інфекційна клініка, – говорить Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації UCAB . – Я навіть мріяти не міг, що колись подібна спеціалізована лікарня з'явиться в Україні. Це факт реальних перетворень в українській системі охорони здоров'я та реальних реформ. Сподіваюся, що не лише у Києві з'являться такі суперсучасні стаціонари для хворих на ВІЛ/СНІД та інші інфекції”.

Під час оглядин корпусу присутнім повідомили, що корпус лікарні буде оснащено чотирма великими реанімаційним залами, по одному залу на кожен поверх і трьома індивідуальними палатами інтенсивної терапії. У кожному приміщенні для реанімації передбачені спеціальні підвісні консолі з медичними газами: стиснутим повітрям, вакуумом і киснем. Крім того, у конструкцію кожної консолі вбудовано силові розетки і термінали локальної комп'ютерної мережі, до яких підключається медичне обладнання: монітор стану пацієнта, інфузомати, наркозно-дихальні апарати тощо.

Така конфігурація стаціонарно встановлених консолей у реанімаційних залах та палатах інтенсивної терапії забезпечує можливість контролювати стан пацієнта не тільки з посту чергової медсестри, а й віддалено, за допомогою локальної комп'ютерної мережі. Кожне реанімаційне місце додатково обладнане системою зв'язку пацієнт-медсестра для термінового виклику медичного персоналу. У приміщенні встановлені бактерицидні лампи і бактерицидні рециркулятори, які допомагають забезпечувати відповідний санітарний статус приміщень.

Загалом на реконструкцію та добудову нової клініки, а також зовнішніх мереж комунікації та оснащення, у 2013 році держава виділила 53 млн грн.