Всеукраїнський захід «Лікарі України за МИР»

1425

Національна академія медичних наук України 6 серпня 2020 року з нагоди відзначення Міжнародного дня «Лікарі світу за МИР» провела Всеукраїнський захід «Лікарі України за МИР».

6 серпня всі працівники інститутів НАМН України працювали з символічними голубами «миру» на білих халатах. Захід підтримали Всеукраїнське Лікарське Товариство , Київський міський центр громадського здоров’я, лікарі Києва, Хмельницького та інших областей України.

Під час проведення заходу було підписано відкритий лист-звернення до лікарів Російській Федерації, Всесвітньої організації охорони здоров’я та до своїх колег в усьому світі — закликати політиків покласти край війнам, припинити вбивства і кровопролиття, згадати про гуманізм і милосердя, а відомі доктори випустили у небо символічних голубів миру!

На превеликий жаль, українці зараз гинуть, захищаючи територіальну цілісність своєї Батьківщини, боронячи Україну від кремлівської навали. Українські лікарі, зокрема кращі фахівці НАМН України, не виходять з операційних, проводячи надскладні операції. Всі вони віддаються до останнього, щоб врятувати життя кожному постраждалому. Надаючи допомогу на передовій, медики наражаються на смертельну небезпеку, отримують поранення, а дехто з них – гине. Московський агресор та його приспішники повністю ігнорують норми Женевських конвенцій щодо особливого статусу медичних працівників – окупанти обстрілюють «швидкі», вбивають медиків.

Всі ми розуміємо, що найбільша цінність — це людське життя. Лікарське співтовариство не може пасивно мовчати, коли кожного дня в Україні через зовнішню агресію гинуть цивільні та військові. Тільки разом ми зможемо зупинити війну.

Захід відбувся 6 серпня о 12.00 на території ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України» за адресою: м. Київ, вул. Платона Майбороди, 8.

Під час проведення заходу присутні вшанували загиблих медиків хвилиною мовчання.

 

 

 

НАМН України дякує всім, хто долучився до Міжнародної акції і бажає міцного здоров’я, щастя, успіхів і обов’язково мирного неба!